رئیس سازمان حفاظت محیط زیست:

احیای دریاچه ارومیه نیازمند جذب منابع مالی خارجی است

احیای دریاچه ارومیه نیازمند جذب منابع مالی خارجی است خشكشوئی آنلاین: رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با تاكید بر این كه جهت احیای دریاچه ارومیه نیاز به جذب منابع مالی خارجی داریم، اظهار داشت: با روند كنونی احیای دریاچه ارومیه حدود ۳۰ یا ۴۰ سال زمان می برد.به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، عیسی كلانتری در دیدار با نماینده ولی فقیه آذربایجان شرقی اضافه كرد: طی جلسه اخیر ستاد دریاچه ارومیه با حضور آقای اسحاق جهانگیری - معاون اول رئیس جمهور- با پیشنهاد اولیه دبیرخانه جهت جذب منابع مالی خارجی موافقت و همكاری های لازم با بانك مركزی انجام شد تا در صورت تامین منابع خارجی، دولت بازپرداخت این هزینه را بر عهده بگیرد.

وی با بیان این كه هم اكنون مشكل اصلی دریاچه ارومیه تامین منابع و اعتبارات آن است، اظهاركرد: متاسفانه منابع مالی كه در گذشته جهت احیای دریاچه ارومیه اختصاص یافته بود، پاسخگو نبود.

كلانتری با اشاره به این كه احیای دریاچه ارومیه از نظر طراحی مشكلی ندارد ولی متاسفانه در تامین اعتبار مشكل داریم، اظهار داشت: در صورت تامین منابع مالی با امیدواری زیادی می توان نسبت به احیای این دریاچه اقداماتی انجام داد.

وی با تاكید بر این كه كشوری كه توسعه پیدا نكند، محیط زیست نخستین قربانی آن خواهد بود، اظهاركرد: معتقدم كه توسعه شهرها و كشورها با حفظ محیط زیست در تضاد نیستند به شرطی كه توسعه و محیط زیست با یكدیگر هم سو شود و توسعه و محیط زیست قربانی یكدیگر نشوند.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به این كه بودجه كل محیط زیست كشور حدود نیم درصد بودجه دولت می باشد، اظهار داشت: دولت مشكلات زیادی از نظر تامین منابع مالی دارد و میزان بودجه كل محیط زیست كشور هم در بودجه دولت محدود است. این بودجه كم هم مانع از رسیدن به اهداف و برنامه های محیط زیست كشور نمی گردد.

وی ایام دهه فجر را فرصت مناسبی جهت بیان دستاوردهای دولت عنوان و اظهاركرد: طبق دستورات ریاست جمهوری باید امید را در دل مردم دوباره تقویت نماییم و این دستاوردها به مردم هم بیان شود البته در میان این موفقیت ها، نارسایی هایی هم وجود دارد كه باید برطرف شود ولی نباید منفی گرا بود.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست ضمن قدردانی از اقدامات شایسته نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی اظهار داشت: امام جمعه تبریز می تواند نقش موثری در جهت تغییر طرز فكر مردم داشته باشد و در این زمینه می تواند دولت را یاری و مردم را نسبت به نظام و دولت امیدوارتر كند.

كلانتری در بخش دیگر سخنان با اشاره به كمبود انرژی برق در تبریز اظهار داشت: جهت تامین برق، نیروگاه جدید در تبریز كمتر از ۳۰ ماه احداث خواهد شد.1396/11/14
16:01:36
5.0 / 5
4699
تگهای خبر: محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین