از ساماندهی دستفروشان تا طرح جامع مدیریت بحران در بودجه ۹۷ شهرداری

از ساماندهی دستفروشان تا طرح جامع مدیریت بحران در بودجه ۹۷ شهرداری خشكشوئی آنلاین: اعضای شورای شهر تهران پیشنهادات مختلف در تبصره بودجه شهرداری را بررسی كردند.به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، الهام فخاری بامداد امروز در جلسه شورای شهر تهران با اشاره به اینكه باید پشتیبانی از تشكل های اجتماعی و تعاونی در دستور كار قرار گیرد، اظهار داشت: بحث دستفروشان و بساط گستران در گذرهای شهری این روزها مورد تاكید قرار گرفته و بنابراین پیشنهاد می گردد از اعتبار رفع سد معبر مبلغ سه میلیاد تومان برای ساماندهی دستفروشان تخصیص داده شود.

وی با اشاره به اینكه برای جایگزین كردن روش های حذفی، تنبیهی و خشن باید هزینه صرف كرد تا به روش های تشویقی و ساماندهی در جهت كم كردن از زمینه و فضاهای منازعات شهری دست یابیم، اظهار داشت: این پیشنهاد در هزینه های پیمانكاری است و مبحث این است كه به جای روش های خشن و تنبیهی برای ساماندهی شهر می توان از روش های سازنده بهره برد.

فخاری با اشاره به اینكه این سه میلیارد تومان صرف ساماندهی و بهسازی به روش تشویقی دستفروشان صرف می شود، اظهار داشت: این هزینه در محیط هایی كه رقابت منفی حرفه ای و اقتصادی با كسبه نداشته باشد صرف خواهد شد.

به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، این پیشنهاد با ۱۷ رای موافق به تصویب رسید. همینطور تعدادی از اعضای شورای شهر پیشنهادی در مورد كاهش سقف درآمد حاصل از سازمان ورزش را به هیات رئیسه تقدیم كردند كه محمدجواد حق شناس رئیس كمیسیون فرهنگی و اجتماعی اظهار داشت: اضافه شدن ۱۵ میلیارد تومان به سقف درآمد حاصل از ورزش سبب افزایش ۳۰۰ درصدی هزینه های مردم در ورزش می گردد.

وی با اشاره به اینكه در تهران مشكلات عدیده ای همچون آلودگی هوا، دیابت، سرطان و... وجود دارد و تنها جایی كه شهرداری از مردم پول زیاد یا عوارض نمی گیرد تنها در حوزه ورزش است، اظهار داشت: مبلغ پیشنهادی شهرداری از درآمد حاصل از ورزش ۵۰ میلیارد تومان بوده كه برنامه بودجه آن را به ۶۵ میلیارد تومان افزایش داده است. اما این مسئله سبب می گردد كه قشر جنوب شهر تهران فشار بیشتری تحمل كنند و این قابل قبول نیست.

همچنین مجید فراهانی هم با اشاره به اتمام طرح جامع مدیریت بحران تهرن در سال ۹۷ اظهار داشت: باید هر چه زودتر طرح جامع جدید آماده شود و در این طرح وظایف دستگاه های مختلف به صورت دقیق در زمان بحران مشخص شود.

وی با اشاره به اینكه مجموعا برای اتمام این طرح حدود دو میلیارد تومان نیاز است، اظهار نمود: پیشنهاد می گردد این طرح برای سال ۹۷ از دستور خارج شود و وظایف دستگاه های مختلف در فرآیند انجام كار در مورد مدیریت بحران بازنگری شود. بر این اساس اگر اعتبار این طرح از مبلغ یك میلیارد تومان به دو میلیارد تومان افزایش یابد طرح برای سال آینده تمام می شود و پیشنهاد می گردد اعتبار طرح جامع مدیریت بحران از محل تملك املاك جهت كاربری مدیریت بحران تامین گردد.

به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، این پیشنهاد فراهانی هم با اكثریت آراء به تصویب رسید.
1396/11/29
13:31:07
5.0 / 5
4576
تگهای خبر: دستگاه , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین