شهردار منطقه 22 عنوان كرد

اجرای طرح تفكیك از مبدأ در منطقه 22، لایحه مدیریت یكپارچه شهری همچنان در انتظار تأیید دولت

اجرای طرح تفكیك از مبدأ در منطقه 22، لایحه مدیریت یكپارچه شهری همچنان در انتظار تأیید دولت خشكشوئی آنلاین: شهردار منطقه 22 با تاكید بر تلاش مجموعه شهرداری منطقه 22 برای قرارگیری این منطقه در رأس مناطق 22 گانه شهرداری تهران اظهار داشت: طرح تفكیك از مبدأ بعنوان پایلوت در سطح منطقه 22 اجرایی خواهد شد.به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، علی نوذرپور در نشست خبری امروز دوشنبه خود با اشاره به اینكه منطقه 22 دارای كاركردهای تفرجی و تفریحی و گردشگری می باشد اما این نقش و كاركرد كمتر مورد توجه قرار گرفته است، اضافه كرد: در طرح تفصیلی قرار بود 350 هزار نفر نهایتا در منطقه 22 ساكن شوند اما تغییراتی در طرح تفصیلی به وجود آمد كه ظرفیت این منطقه به 500 هزار نفر افزایش پیدا كرد.

وی ادامه داد: هم اكنون ظرفیت 500 هزار نفری هم برای منطقه 22 تكمیل شده است و این منطقه به 70 مدرسه جدید نیازمند است. آموزش و پرورش 2000 متر زمین مجانی برای ساخت مدرسه تحویل گرفته است و مقرر است در هر مجتمعی كه ساخته می گردد میزان سرانه های مورد نیاز اعم از فضاهای سبز، تجاری، آموزشی و... محاسبه شود و بعد از تامین این سرانه ها آخر كار داده شود.

وی ادامه داد: در نظر داریم به خانه هایی كه تفكیك زباله از مبدأ را در سطح منطقه 22 انجام می دهند بیمه مجانی آتش نشانی و ایمنی ساختمان دهیم كه می تواند در مواقع بحران كاركرد بسیار مناسبی داشته باشد. البته در جهت مدیریت بحران مقرر شده در این منطقه پارت زلزله تولید شود و برای ساختمان های بلند مرتبه مجوز ایمنی ساختمان صادر نماییم.

نوذرپور تصریح كرد: ما نمی خواهیم خودمان را وابسته به بودجه شهرداری یا دولت نماییم بلكه با استفاده از سرمایه های مردم و بخش خصوصی در نظر داریم بعنوان هدف گذاری، منطقه 22 را منطقه اول تهران قرار دهیم.

شهردار منطقه 22 با اشاره به اینكه 500 هزار میلیارد تومان بدهی در منطقه 22 وجود دارد اضافه كرد: بدهی های گذشته و پروژه های نیمه تمام دلیل بر آن نمی گردد كه پروژه جدید دیگری اجرا نشود، البته در اجرای این پروژه ها ضرورتی ندارد وابسته به بودجه های شهرداری باشیم. ساخت آكوپارك توسعه مترو و تكمیل معابر و خیابان های سطح منطقه 22 همچون برنامه هایی است كه در آینده با مشاركت بخش خصوصی اجرایی خواهد شد.

نوذرپور با اشاره به فروش تراكم در دوره های گذشته در سطح منطقه 22 ادامه داد: در دوره گذشته با وجود اینكه تصمیم درستی اتخاذ نشده و در حوزه های مختلف برای مردم حقوق مكتسبه تولید شده، بنابراین ما نمی توانیم این حقوق را در نظر نگیریم. 520 هزار ظرفیت برای شهروندانی كه در دوره قبل مجوز ساخت و ساز گرفته اند صادر شده كه در دوره مدیریت شهری جدید كوشیده ایم با مذاكره بتوانیم از بلندمرتبه سازی توسط این افراد جلوگیری نماییم و در مقابل حقوق مكتسبه آنها در سطح پهنه منطقه به آنها امكانات دیگری را بدهیم اما آنچه كه مورد تاكید است در دوره جدید هیچ پروانه ای خارج از طرح تفصیلی صادر نشده است.

وی درباره تاثیر ساختمان های بلند مرتبه در منطقه 22 بر افزایش آلودگی هوای شهر تهران اظهار داشت: هیچ مطالعه علمی در این حوزه انجام نشده است اما اگر اظهار نظری وجود داشته باشد بطور قطع قابل پیگیری می باشد و باید این مورد به صورت دقیق مورد بررسی و مطالعه قرار گیرد.

شهردار منطقه 22 در مورد دریاچه چیتگر و توجه به مسائل محیط زیستی این دریاچه هم اظهار داشت: دریاچه چیتگر آلودگی خاصی ندارد و به علت وجود سیستم مخصوص پایش آب در این دریاچه كه به صورت مداوم پایش را انجام می دهد هیچ گونه آلودگی در دریاچه مشاهده نمی گردد. برای مبحث بوی بدی كه در سطح دریاچه هم وجود داشت بعد از بررسی متوجه شدیم كه علت این بو دریاچه چیتگر نیست بلكه به علت عدم وجود شبكه فاضلاب در منطقه این مشكل تولید شده، بنابراین در این راستا با شركت آب و فاضلاب مذاكراتی را انجام دادیم و خوشبختانه ساخت شبكه فاضلاب در منطقه از سال قبل با سرعت قابل توجهی شروع شده است.

نوذرپور درباره كاربری های دریاچه چیتگر و مبحث مدیریت این مجموعه هم اظهار داشت: دریاچه چیتگر كاملا در اختیار شهرداری منطقه نیست بنابراین اقدامات زیادی نمی توانیم انجام دهیم. مدیریت این مجموعه با سازمان بازنشستگی كاركنان شهرداری تهران است و ما با آنها در حوزه های مختلف همكاری می نماییم.

وی درباره حضور حیوانات موذی و سگ ها در سطح منطقه هم خاطرنشان كرد: برای مبحث سگ ها همانند گذشته زنده گیری و عقیم سازی آنها انجام می گردد و بعد از این مرحله آنها در جنگل چیتگر و برخی مناطق دیگر منطقه 22 رهاسازی می شوند؛ چون كه جنگل چیتگر فضای امن آنها تشخیص داده شده؛ اما می توانیم با همكاری سازمان های مردم نهاد از حضور آنها در مناطق شهری جلوگیری نماییم.

وی ادامه داد: 20 هزار اصله درخت در پارك چیتگر كاشته شده و یك میلیارد تومان هم برای آبگیری دریاچه چیتگر به آب و فاضلاب پرداخت شده و آبگیری این مجموعه هم انجام شده است. تأمین آب دریاچه چیتگر از رودخانه كن انجام می گردد.

شهردار منطقه 22 با اشاره به مبحث روشنایی در سطح این منطقه و نبود روشنایی كافی در بعضی از معابر آن اظهار داشت: شهروندان به صورت مداوم گلایه هایی در مورد روشنایی سطح معابر دارند كه در این خصوص با شركت برق تهران مذاكراتی را انجام داده ایم اما آنها هم محدودیت هایی در حوزه مالی دارند. متاسفانه در ایران مدیریت شهری در جایگاه خود قرار نگرفته و آب و برق و گاز به مدیریت شهری سپرده نشده است. لایحه مدیریت یكپارچه شهری هم متاسفانه در دولت رسوب كرده و همچنان بی نتیجه مانده است.

نوذرپور با اشاره به اینكه شهرداری منطقه 22 با شركت های آب، برق و گاز همراهی لازم را دارد اضافه كرد: آنها هم باید با شهرداری تعامل موثری داشته باشند و اینطور نباشد كه تا پول برق پرداخت نشد برق بوستان ها را قطع كنند چون كه در نقطه مقابل ما هم می توانیم اقدام متقابل نماییم و مجوزهایی را كه آنها می خواهند را ندهیم. بنابراین بهتر است برای پیشبرد فعالیت های شهر هر دو طرف با هم تعامل داشته باشند.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با تاكید بر پشتیبانی از سرمایه گذاری بخش خصوصی درسطح منطقه 22 اظهار داشت: برای ما اهمیتی ندارد كه چه كسی در منطقه 22 ساختمان می سازد. حضور سرمایه گذاران برای ما در منطقه پرارزش است و از این فرصت و پتانسیل استفاده خواهیم كرد اما همه در برابر ضوابط و مقررات یكسان هستند.
1397/01/20
22:15:06
5.0 / 5
4877
تگهای خبر: آب , آلودگی , بودجه , پارچه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین