جزئیات نحوه ثبت نام و خرید طرح ترافیك

جزئیات نحوه ثبت نام و خرید طرح ترافیك خشكشوئی آنلاین: سازمان حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران در اطلاعیه ای در مورد ثبت نام در سامانه «تهران من» توضیحاتی ارائه نمود.به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، سازمان حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران در اطلاعیه شماره دو درمورد سامانه «تهران من» و ثبت نام متقاضیان ورود به محدوده طرح ترافیك اعلام نمود: پیرو اطلاعیه شماره ۱ سازمان حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران، به اطلاع عموم شهروندان محترم می رساند كه سامانه «تهران من» به نشانی my.tehran.ir برای ثبت نام اشخاص و درج اطلاعات خودروهای دارای تردد در محدوده طرح ترافیك در نظر گرفته شده است.

برای ثبت نام هیچ محدودیت زمانی وجود ندارد و سایت تا آخر سال باز خواهد بود. از این رو شهروندان در این باره نیاز به تعجیل ندارند. فقط باید توجه داشته باشند كه پیش از نخستین روز حضور در محدوده طرح ترافیك، باید در سامانه ثبت نام كرده باشند.

عموم شهروندان هنگام ثبت نام در این سامانه، پس از اینكه مشخص كردند بعنوان شخصی حقیقی ثبت نام می كنند، باید كد ملی و تاریخ تولد خویش را وارد كنند. پس از مشاهده اطلاعات شناسنامه ای، نام كاربری و رمز عبور مورد نظر خویش را درج می كنند سپس با استفاده از پیامك، كد فعال سازی را دریافت می كنند و بعد از وارد كردن این كد می توانند با نام كاربری و رمز عبور خود در قسمت «ورود» به پنل اصلی سایت دسترسی داشته باشند.

در پنل اصلی سایت، امكان ورود مشخصات یك یا چند خودرو و شارژ حساب شهروندی وجود دارد. در این مرحله، كاربران می توانند حساب شهروندی خویش را به میزان دلخواه شارژ كنند تا از مبالغ آن برای خرید روزانه طرح ترافیك برای هر یك از خودروهای خود استفاده كنند. بدین ترتیب اعضای یك خانواده هم می توانند مشخصات همه خودروهای خویش را در یك حساب شهروندی وارد كنند و یكجا مجوز روزانه چند خودرو را خرید كنند.

مبالغ شارژ شده در حساب شهروندی افراد باقی می ماند و صرفا بعد از تردد خودرو در محدوده طرح ترافیك، بسته به تعرفه و شرایط تردد (ساعات اوج یا غیر اوج و دارا بودن یا نبودن معاینه فنی برتر)، هزینه طرح ترافیك آن روز محاسبه و از حساب كسر می گردد و مانده آن برای روزهای بعد استفاده می گردد.

پس از یك بار ثبت نام و افزودن اطلاعات خودرو و شارژ ابتدایی حساب شهروندی، تنها كاری كه شهروندان برای ورود به محدوده طرح ترافیك باید انجام دهند خرید مجوز روزانه پیش از ورود به محدوده است. فایل مربوط به روزهای شنبه تا چهارشنبه هر هفته، در صبح روز جمعه قبل باز خواهد شد و شهروندان می توانند هر تعداد از روزهای هفته را كه قصد ورود به محدوده طرح دارند، با استفاده از سامانه my.tehran.ir خریداری یا به عبارتی رزرو كنند. این كار در ایام بعد هم ممكن است و این امكان تا روز چهارشنبه برقرار خواهد بود. در طول روز پنجشنبه، محدودیت طرح ترافیك وجود ندارد و ورود به محدوده آزاد است.

برای خرید مجوز هر روز، باید ۳۶ هزار تومان (معادل حداكثر هزینه احتمالی یك روز تردد) در حساب فرد وجود داشته باشد ولی رقم قطعی هزینه تردد در انتها هر روز محاسبه و برداشت خواهد شد. در صورتی كه مجوز روزانه برای خودرو خریداری شده باشد اما استفاده نشود، مبلغ حداقل یك روز (۱۳۴۴۰ تومان) از حساب فرد كسر می گردد. از این رو سفارش می گردد شهروندان محترم صرفا وقتی اقدام به خرید رزرو كنند كه از نیاز خود به تردد در محدوده اطمینان دارند.

در طرح ترافیك ۱۳۹۷ سقف تعداد مجوزهای روزانه در فاز اول ۴۰ هزار عدد تعیین شده است. با عنایت به اینكه در سال قبل به صورت متوسط روزانه ۱۵ هزار خودرو متقاضی خرید طرح ترافیك روزانه بودند، امكان تأمین نیاز عموم شهروندان برای ورود روزانه به محدوده طرح ترافیك وجود خواهد داشت و شهروندان از بابت احتمال تكمیل ظرفیت دغدغه ای نداشته باشند.
1397/01/23
18:28:31
5.0 / 5
4632
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین