جیوه موجود در ماهی عامل اوتیسم نیست

جیوه موجود در ماهی عامل اوتیسم نیست خشكشوئی آنلاین: جدیدترین مطالعات نشان داده است شواهد كافی در تایید تاثیر مصرف ماهی در دوران حاملگی و افزایش خطر ابتلای كودك به اوتیسم وجود ندارد.به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، محققان اظهار داشتند: جیوه موجود در ماهی نمی تواند عامل ابتلای كودك به اوتیسم باشد. در واقع، مصرف ماهی برای رشد صحیح سیستم عصبی مفید می باشد.

در سال های گذشته احتمال ارتباط بین قرار گرفتن در معرض جیوه و مبتلا شدن به اوتیسم مبحث مورد بحث بوده است. بر همین مبنا گفته می گردد كه در دوران حاملگی جیوه موجود در خون مادر به جنین منتقل می گردد. جیوه همچون ماده سمی عمل می كند كه بر رشد سیستم عصبی جنین تاثیر می گذارد. این ادعا نگرانی هایی را در مورد دو منبع اصلی جیوه به دنبال داشته است.

یكی از منابع حاوی جیوه، ماهی است و این نگرانی وجود دارد كه مصرف بالای ماهی به رشد سیستم عصبی صدمه بزند. هر چند شواهد فزاینده ای وجود دارد كه حاكی از تاثیرات مثبت مصرف ماهی است كه به همین خاطر می توان از تاثیرات منفی جیوه موجود در آن چشم پوشی كرد.

دومین منبع جیوه تركیب تیومرسال است كه بعنوان ماده نگهدارنده در بعضی واكسن ها استفاده می گردد و این نگرانی وجود دارد كه واكسیناسیون خود می تواند صدمه زننده باشد. به گونه ای كه برخی افراد معتقدند واكسن های حاوی تیومرسال عامل اوتیسم است.

در این بررسی محققان به مطالعه روی سطح جیوه و مصرف ماهی در زنان باردار، خصوصیت های بیماری اوتیسم و تشخیص بیماری اوتیسم در كودكان پرداختند.

به گزارش ساینس الرت، محققان انگلیسی مشاهده نمودند با اینكه سطح جیوه در خون مادران به علت مصرف زیاد ماهی بالا بوده اما مدركی وجود ندارد كه نشان دهد بالا بودن سطح جیوه خون مادر در دوران حاملگی عامل بیماری اوتیسم در كودك است.
1397/03/07
13:26:02
5.0 / 5
5184
تگهای خبر: بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین