سرخط اخبار اجتماعی ایسنا در روز سه شنبه

از پابرجا ماندن ارز یارانه ای دارو تا دلایل تصادف موتورسیكلت ها در تهران

از پابرجا ماندن ارز یارانه ای دارو تا دلایل تصادف موتورسیكلت ها در تهران خشكشوئی آنلاین از پابرجا ماندن ارز یارانه ایِ دارو تا دلایل تصادف موتورسیكلت ها در تهران


به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، در ادامه به بعضی از مهم ترین اخبار اجتماعی ایسنا اشاره شده كه با كلیك روی تیتر هر یك از آنها، متن كامل خبر در دسترس خواهد بود:
دستور ویژه وزیر آموزش و پرورش برای پیگیری پرونده تعرض به چند دانش آموز
مرتضی نظری، رئیس مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش از صدور دستور ویژه وزیر آموزش و پرورش برای پیگیری پرونده تعرض به تعدادی از دانش آموزان اطلاع داد.
نظری تصریح كرد: فرد خاطی نیروی آزاد بوده كه بعنوان معاون انضباطی جذب شده است. هم اكنون حكم مدیر آموزشگاه به حالت تعلیق درآمده و پرونده این مدرسه ضمن ارسال به مراجع قضایی به شورای نظارت مدارس غیردولتی هم ارسال شده است.
معاون اجتماعی پلیس راهور در گفت وگو با ایسنا تشریح كرد:
دلایل تصادف موتورسیكلت ها در تهران؛ از بیكاری تا معابر غیراستاندارد
سرهنگ مسعود جبارزاده، معاون اجتماعی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با واكاری دلایل بروز تصادفات موتورسیكلت سواران عواملی چون حذف سرویس ادارات، شكل معابر، طرح ترافیك و زوج و فرد، مسائل اقتصادی و بیكاری، نبود پیست موتورسواری و... را در وقوع تصادفات مرگبار موتورسیكلت ها موثر توصیف كرد.
وی با اشاره به اینكه به طور میانگین در هر هفته چهار نفر در شهرتهران جان خویش را در تصادفات رانندگی مربوط به موتور سیكلت از دست می دهند، اظهار داشت: برای حل مسأله تصادفات موتور، یا كاهش این آمار ابتدا باید نگاهی وسیع تر به این مورد مهم داشت و مقوله موتورسیكلت را از جنبه های گوناگون اقتصادی و اجتماعی مورد مطالعه قرار داد.
سرپرست پژوهشكده اقلیم شناسی تصریح كرد
«بلاكینگ» عامل اصلی بارش های بهاره/ هوا در خرداد یك درجه گرم تر از حد نرمال است
ایمان باباییان، سرپرست پژوهشكده اقلیم شناسی با اشاره به اینكه پدیده «بلاكینگ» عامل اصلی در وقوع بارش های بهاره در ایران بوده است، خاطرنشان كرد: وجود پدیده «بلاكینگ» در فصل بهار روی اروپا باعث شكسته شدن جریان های غربی و تغییر مسیر آنها به سمت جنوب اروپا شد و با عبور از روی ایران و خاورمیانه، باعث افزایش بارش طی چند ماه گذشته شد.
سرپرست پژوهشكده اقلیم شناسی در ادامه در مورد وضعیت بارش های كشور در طول فصل تابستان اظهار نمود: به استثنای سواحل خزر و بخش هایی از جنوب شرق كشور سایر مناطق در تابستان بارش چندانی ندارند و انتظار می رود بارش جنوب شرق كشور در تابستان نرمال باشد.
وكیل دختران شین آبادی:
پروتكل درمانی «دختران شین آبادی» تنظیم شود/ امكان درمان دختران در كشور وجود ندارد
حسین احمدی نیاز، وكیل دانش آموزان حادثه آتش سوزی در شین آباد خواهان تنظیم پروتكل درمانی دختران شین آبادی شد و اظهار داشت: با عنایت به اینكه امكان درمان دختران سوخته شین آبادی در داخل وجود ندارد خواهان تنظیم پروتكل درمانی برای این دختران بین ایران و كشور مقصد درمانی آنها در خارج هستیم.
وكیل دختران شین آباد از لزوم تبیین تعهدات دولتین ایران و كشور مقصد صحبت كرد كه در چه بازه زمانی این عمل های جراحی جواب می دهد و نیازمند یك سفر هستند یا چند سفر ؟ و اظهار داشت: بحث هزینه های درمانی و تضمین انجام تعهدات و عرضه گزارش از چگونگی عمل های جراحی و حق و حقوق این دختران و وكیل آنان از فرایند و روند درمانی، بخش دیگری از این پروتكل است.
جانشین فرمانده ناجا خبر داد
آغاز "طرح دریا و امنیت اخلاقی" از 25 خرداد در سه استان حاشیه خزر
سردار اسكندر مومنی، جانشین فرمانده نیروی انتظامی از كاهش 25 درصدی آمار غرق شدگان در دریای خزر اطلاع داد و اظهار داشت: طرح دریا و امنیت اخلاقی از ۲۵ خرداد تا آخر تابستان در سه استان گلستان، گیلان و مازندران اجرا می گردد.
مومنی تصریح كرد: طرح امنیت اخلاقی در سواحل، تفرجگاه ها و پارك ها اجرا می گردد كه همكاران ما در قالب گشت های دریایی و زمینی حضور گسترده دارند و برخورد لازم را با متخلفان انجام خواهند داد.
مدیركل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش خبر داد
آغاز آزمایشی رتبه بندی مدارس غیردولتی/ تاثیر رتبه بندی در «شهریه»
مجید تهرانیان، مدیركل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش از آغاز رتبه بندی مدارس غیردولتی در تهران به صورت آزمایشی اطلاع داد و اظهار داشت: پایلوت رتبه بندی تا اسفندماه جاری ادامه خواهد داشت.
تهرانیان در پاسخ به اینكه آیا رتبه بندی مدارس غیردولتی در الگوی شهریه مدارس تاثیر خواهد داشت یا خیر؟ اظهار داشت: پس از آنكه رتبه بندی انجام شد یقینا در میزان شهریه مدارس اثرگذار می گردد.
در گفت وگو با ایسنا اعلام شد
اعمال محدودیت در تجویز آنتی بیوتیك برای پزشكان/ تدوین پروتكل ۱۴ داروی شیمی درمانی
دكتر حنان حاج محمودی، مدیركل دفتر مدیریت خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به سطح بندی انجام شده در زمینه تجویز آنتی بیوتیك ها از جانب وزارت بهداشت، اظهار داشت: بر این اساس مشخص شده كه چه آنتی بیوتیك هایی را متخصصین و چه آنتی بیوتیك هایی را پزشكان عمومی باید نسخه كنند و اگر آنتی بیوتیكی را كه پزشك متخصص باید بنویسد، پزشك عمومی بنویسد، داروخانه نمی تواند آن را به بیمار دهد.
مدیركل دفتر مدیریت خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران همینطور از تدوین پروتكل های دارویی با همكاری وزارت بهداشت اطلاع داد و اظهار داشت: پروتكل های دارویی كه مربوط به ۱۴ داروی شیمی درمانی بوده است، به ما ابلاغ گردیده و هم اكنون در سامانه سازمان بیمه سلامت آنها را اجرایی می نماییم.
اخطار نسبت به انتقال الزامی معتادان به كمپ های ترك اعتیاد غیرمجاز
دكتر حسین اسدبیگی، یك كارشناس درمان و بازتوانی اعتیاد سازمان بهزیستی كشور درباره استفاده از مراكز و كمپ های درمان اعتیادی كه بدون مجوز قانونی و رسمی فعالیت می نمایند و انتقال معتادان به این مراكز، به خانواده ها اخطار داد.
وی با اشاره به اینكه این مراكز، مراكز الزامی مبحث ماده ۱۶ قانون مبارزه با مواد مخدر هستند و این افراد بین ۱ و حداكثر ۶ ماه، بنا به نظر قاضی در این مراكز نگهداری و درمان می شوند، اضافه كرد: این معتادان اگر مجددا دنبال مصرف مواد مخدر بروند، این دفعه مشمول تبصره ۳ این قانون شده و باید به زندان بروند.
سخنگوی سازمان غذا و دارو:
ارز یارانه ای دارو پابرجاست/ دارو همچنان در لیست كالاهای استراتژیك
دكتر كیانوش جهانپور، سخنگوی سازمان غذا و دارو تصریح كرد: ارز یارانه دارو همچنان برقرار است و تنها زمان پرداخت آن تغییر كرده است.
سخنگوی سازمان غذا و دارو با اشاره به برخی اخبار درباره حذف ارز یارانه ای دارو، اظهار نمود: یارانه ارزی این كالا حذف نشده و نخواهد شد. دارو همچنان در شمار كالاهای اساسی و استراتژیك است و دولت از آن حمایت می كند.
معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران عنوان كرد
تشریح نتایج موفق طرح ترافیك جدید در شورای شهر/افزایش 4 برابری دریافت معاینه فنی برتر خودروها
محسن پور سید آقایی، معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران نتایج اجرای طرح ترافیك جدید را با استناد به نقشه های گوگل و بررسی های دانشگاه علم و صنعت شرح داد.
معاون شهرداری تهران با اشاره به اینكه كاهش ترافیك همچون اهداف طرح جدید بود و توانستیم ترافیك را به ساعات غیراوج یعنی ۱۰ تا ۱۶ كه قیمت ارزان تری دارد هدایت نماییم، اظهار داشت: در معابر مختلفی كه نمودارهای متوسط زمان سفر آنها استخراج شده شاهد می باشیم كه قله های نمودار كوتاهتر شده است. یعنی زمان سفر كمتر و ترافیك روانتر شده است.
رییس سازمان نظام پرستاری مطرح كرد
نظام پرستاری آماده تعامل با وزارت بهداشت/ پرستاران منتظر اجرای قانون تعرفه گذاری
اصغر دالوندی، رئیس سازمان نظام پرستاری تصریح كرد كه این سازمان آماده تعامل با وزارت بهداشت است و می تواند بعنوان بازوی اجرایی این وزراتخانه فعالیت كند.
رئیس سازمان نظام پرستاری با اشاره به اجرای طرح قاصدك پس از اجرای طرح تحول نظام سلامت، اضافه كرد: طبق این طرح اگر پرستاری می خواست كارانه دریافت كند حتما باید اضافه كار انجام دهد. پرستاران ۱۸۰ خدمت در بیمارستان ها انجام می دهند كه تعرفه آن ها برایشان در نظر گرفته نمی گردد. در بعضی كشورها مانند كانادا تمام خدمات حوزه سلامت از سوی دولت پوشش داده می گردد. در كشورهای اسكاندیناوی با حدود ۴۰هزار دلار درآمد ناخالص داخلی، از نظام ارجاع استفاده می گردد و پرستار در صف اول درمان قرار می گیرد.
انتقاد از بنیاد مستضعفان به دنبال ساخت برج 21 طبقه در باغ "برره"
مجید فراهانی، رئیس كمیته بودجه شورای شهر تهران نسبت به ساخت برج 21 طبقه در باغ برره انتقاد نمود.
مجید فراهانی در مورد ساخت و ساز برج در باغ معروف به برره اظهار داشت: حفظ فضای سبز و باغات همچون تاكیدات رهبری است و در همین راستا ما هم در شورای پنجم مصوبه برج باغ را لغو كردیم.
وی با اشاره به اینكه این روزها خبر از ساخت برج 21 طبقه در باغ موسوم به "برره" شنیده می شود، اظهار داشت: متاسفانه بنیاد مستضعفان هم اراده ای برای حفظ این باغ ندارد.
به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، پربازدیدترین اخبار اداره اجتماعی در ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:

تاكید بر ضرورت اصلاح روند گزینش نیرو در آموزش وپرورش/ نمایندگان مجلس تذكر دادند
تعرض به چند دانش آموز علامت خطر بزرگی است/ جای نظام سنجش سلامت جنسی و روان در گزینش خالی است

نشانه های اولیه ایدز در مردان
حكم بازرس ویژه وزارتی برای رسیدگی به ماجرای آزار و اذیت دانش آموزان تهرانی
اما و اگرهای "ایران مال" زیر ذره بین شورا/ تخلف ۲۱۰ هزار متری "ایران مال"1397/03/08
23:30:42
5.0 / 5
5022
تگهای خبر: آب , اقتصاد , بهداشت , تصادف
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین