اخطار نسبت به شیوع گسترده یك بیماری در جهان!

اخطار نسبت به شیوع گسترده یك بیماری در جهان! خشكشوئی آنلاین: كارشناسان حوزه سلامت با اشاره به قطعی بودن شیوع یك بیماری این پرسش را مطرح نمودند كه آیا برای مقابله با همه گیری یك میكروب مقاوم به آنتی بیوتیك، هم اكنون آمادگی لازم در جهان وجود دارد؟به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، ۱۵ سال از زمان شیوع بیماری سارس در هنگ كنگ كه ۱۷۵۵ نفر را آلوده كرد و به فوت ۲۹۹ نفر منجر گردید می گذرد. گسترش این ویروس مرگبار مسئولان حوزه سلامت و ساكنان این منطقه را نگران كرد. اكنون میكروبیولوژیست های این شهر معتقدند موارد بیشتری از مرگ و میر در راه می باشد.

پرفسور "كی وای یون" از دانشگاه هنگ كنگ اظهار داشت: احتمال شیوع بیماری دیگری به وسعت و گستردگی سارس وجود دارد و دو دلیل كلیدی برای این ادعا می توان بیان كرد و این وضعیت می تواند در مورد شهرهای تمام نقاط جهان هم قابل استناد باشد. نخستین مورد تراكم جمعیت و جمعیت رو به افزایش است.

دومین دلیل افزایش مقاومت آنتی بیوتیكی است. هر ۱۸ دقیقه در یكی از بیمارستان های عمومی این منطقه یك عفونت جدید مقاوم در برابر آنتی بیوتیك گزارش می گردد. سطح مقاومت آنتی میكروبی در هنگ كنگ فراتر از بسیاری كشورهای توسعه یافته است و در این منطقه مقاومت در برابر بعضی از آنتی بیوتیك ها بیش از ۲۰ برابر بالاتر از انگلیس و سوئد است.

به گفته محققان این وضعیت بدون اقدام فوری برای مقابله با مصرف بیش از اندازه آنتی بیوتیك ها وخیم تر می گردد. نتایج یك بررسی دولتی نشان داده است سال قبل نیمی از مردم هنگ كنگ آنتی بیوتیك مصرف كرده اند.

سال ۲۰۱۶ محققان انگلیسی مطالعه ای انجام دادند كه نشان داد هر سال عفونت های مقاوم در برابر دارو به ۷۰۰ هزار مورد فوت در جهان منجر می گردد. همینطور دراین مطالعه پیش بینی شده این رقم تا سال ۲۰۵۰ به ۱۰ میلیون نفر در سال افزوده می شود. به علاوه هزینه اقتصادی چنین فاجعه ای ۱۰۰ تریلیون دلار است.

سازمان جهانی بهداشت (WHO) افزایش سطح مقاومت آنتی بیوتیكی را بحرانی جهانی توصیف كرده است. شهرها بخصوص ابرشهرهای جهان به صورت ویژه صدمه پذیر هستند. مناطق شهری با تراكم جمعیت بالا، شرایط ایده آلی را برای همه گیری بیماری های جدید فراهم می سازند. تراكم بالای جمعیت به این مفهوم است كه خطر قرار گرفتن در معرض باكتری ها افزایش یافته و احتمال گسترش بیماری های عفونی بیشتر می گردد.

همچنین محققان دانشگاه هاروارد در مطالعه ای اخطار دادند: ویروس هوازی زمانی كه به انسان منتقل شود می تواند در مدت یك هفته از فرد آلوده به ۲۵ هزار نفر دیگر منتقل شود و در مدت یك ماه نخست به ۷۰۰ هزار نفر برسد.

سال گذشته محققان دانشگاهی در لندن نشانه های ۹ مورد از خطرناكترین باكتری های مقاوم به آنتی بیوتیك جهان را در شبكه های حمل و نقل عمومی این شهر پیدا كردند.

ابرشهرهای هند هم بالاترین میزان مقاومت آنتی بیوتیكی در جهان را دارند. همینطور در فاصله سال های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۵ مصرف آنتی بیوتیك در چین ۷۹ درصد افزایش پیدا كرد.

به گزارش گاردین، كارشناسان سازمان جهانی بهداشت در ارتباط با همین مبحث متذكر شده اند كه شیوع بعدی بیماری آنفلوآنزا در شهرهای سراسر جهان اجتناب ناپذیر است و تنها زمان شروع آن مشخص نمی باشد.
1397/04/06
14:52:01
5.0 / 5
4536
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین