رییس سازمان غذا و دارو تاكید كرد

بررسی مستمر لیست خرید تجهیزاتی بیمارستان ها، پیگرد تعزیراتی برای شركت های گران فروش

بررسی مستمر لیست خرید تجهیزاتی بیمارستان ها، پیگرد تعزیراتی برای شركت های گران فروش خشكشوئی آنلاین: رییس سازمان غذا و دارو با اشاره به نرخ ارز مبادله ای تجهیزات و ملزومات پزشكی، از برخورد جدی با شركت های گران فروش و متخلف اطلاع داد.


به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، دكتر غلامرضا اصغری تصریح كرد: امكان دارد بعضی از شركت های تجهیزات پزشكی با بهانه نوسانات نرخ دلار و به امید افزایش چندین برابری یا نامتعارف قیمت محصولات، اقلام تجهیزات پزشكی را نفروشند یا قیمت ها را افزایش داده باشند، در حالیكه همه شركت های تجهیزات پزشكی با ارز مبادله ای و دولتی اقلام مورد نیاز را وارد یا تامین می كنند.

وی با تاكید بر برخورد قاطعانه وزارت بهداشت با شركت های متخلف تجهیزات پزشكی، بیان كرد: قبل از نوسانات بازار دلار، نرخ ارز مرجع 3 هزار و 860 تومان بود كه اكنون به 4 هزار و 200 تومان رسیده است، اما برخی شركت ها انتظار داشتند افزایش قیمت فروش بیش از این باشد. بر همین مبنا طبق برخی گزارش ها اقدام به گران فروشی كردند. در چنین شرایطی قاعدتا 2 برخورد اساسی انجام می گردد كه یكی از آنها محرومیت این شركت ها از ارز 4 هزار و 200 تومانی مبادله ای در بازار تجهیزات پزشكی است.

رییس سازمان غذا و دارو در ادامه اضافه كرد: فاكتورهای خرید تجهیزات پزشكی بیمارستان ها همگی به صورت مداوم بررسی می شوند و اگر در این فاكتورها مدركی در خصوص خریداری تجهیزات پزشكی با قیمتی بیش از نرخ مصوب وزارت بهداشت رویت یا توسط خود بیمارستان گزارش شود، شركت های متخلف فورا با پیگیری وزارت بهداشت، پرونده قضایی آنها با استفاده از تعزیرات پیگیری می گردد.

بنابر اعلام وبدا، اصغری خاطرنشان كرد: خیلی از شركتهای تجهیزات پزشكی، همچون تامین كنندگان تجهیزات اساسی و مورد نیاز بیمارستان ها هستند و افزایش قیمت تجهیزات بیش از 9 درصد و نرخ مصوب اعلامی، تخلفی آشكار است، چونكه همه فروشندگان تجهیزات پزشكی مورد تایید وزارت بهداشت، از ارز 4 هزار و 200 تومانی این وزارتخانه بهره مند هستند.1397/04/18
15:16:41
5.0 / 5
4875
تگهای خبر: بهداشت , وزارت بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین