هشدار سازمان زمین شناسی بوقوع پیوست؛

فرونشست دشت كبودرآهنگ در استان همدان

فرونشست دشت كبودرآهنگ در استان همدان خشكشوئی آنلاین: رییس سازمان زمین شناسی و اكتشافات معدنی با اشاره به اینكه دشت ˮكبودرآهنگˮ استان همدان دچار فرونشست شده است، اظهار داشت: بررسی های ما نشان داده است كه 3 شهرستان این استان در معرض بیشترین خطر طبیعی چون زلزله، زمین لغزش و خشكسالی و سیل قرار دارد.


به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا دكتر راضیه لك در نشست با مسئولان استان همدان با اشاره به مطالعات گسترده این سازمان در زمینه بررسی انواع مخاطرات زمین شناختی در همدان، اظهار نمود: این سازمان از سال ها پیش نسبت به وقوع پدیده فرونشست در دشت كبودرآهنگ همدان اخطار داده بود.
وی تصریح كرد: مخاطرات زمین شناختی استان همچون زمین لرزه، زمین لغزش، خشكسالی و سیل هم به تفكیك شهرستان ها مطالعه شده كه بر همین مبنا شهرستان های ملایر، همدان و فامنین در معرض بیشترین خطر در استان قرار دارند.
وی با اشاره به جاذبه های گرشگردی همدان و ثبت ژئوپارك پیشنهادی "اكباتان" از جانب سازمان زمین شناسی، خاطرنشان كرد: چندی قبل برنامه آموزش مفاهیم ژئوپارك برای اعضای سازمان نظام مهندسی همدان برگزار گردید كه با عنایت به پتانسیل های زمین گردشگردی در استان همچون "غار علیصدر"، "قله الوند" و "توده های آذرین آن" و "گنج نامه" با توده گرانیت خاص ضروری می باشد كه این بخش را در همدان بیش از گذشته فعال نماییم.
رییس سازمان زمین شناسی از تلاش این سازمان برای ثبت "ژئوپارك اكباتان همدان" در سطح ملی و سپس بین المللی اطلاع داد و اظهار داشت: این سازمان مسوول ثبت ژئوپارك ها در كشور است و چون برنامه علوم زمین و یونسكو هم به عهده این سازمان است، پس از ثبت ملی ژئوپارك اكباتان می توانیم نسبت به ثبت جهانی آن هم اقدام نماییم تا استان از مزایای اقتصادی گسترده آن و توسعه اشتغال زایی و جذب توریسم برخوردار شود.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این كه همدان رتبه های اول تولید "میكا" و سوم "فلدسپات" در كشور را در اختیار دارد، اضافه كرد: نقشه راه علوم زمین و معدن همدان توسط این سازمان تهیه شده و وضعیت استان در همه بخش ها به خوبی و كامل، مقایسه و بررسی شده است.
به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، استان همدان دارای ذخایر معدنی همچون "سیلیس"، "فلدسپات" و خاك های صنعتی، سرب و روی، آهن، مواد نسوز و طلا است.1397/06/12
21:05:00
5.0 / 5
4817
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین