اظهارات سخنگوی وزارت خارجه آمریكا درباره تحریم های ضد ایرانی

اظهارات سخنگوی وزارت خارجه آمریكا درباره تحریم های ضد ایرانی خشكشوئی آنلاین: ایرنا نوشت: سخنگوی وزارت خارجه آمریكا با تكرار ادعاهای ضد ایرانی خود، اظهار داشت كه اقدام وزارت خزانه داری این كشور در تحریم هواپیمایی ماهان یك اخطار است.هدر نوئرت سخنگوی این وزارتخانه در توئیتر هواپیمایی ماهان را نمونه ای از 'سرقت اموال شهروندان ایران' دانست و تهران را متهم كرد كه 'با اعزام جنگجو و ارسال سلاح به دولت سوریه كمك می كند'.
وی به تحریم جدید واشنگتن ضد شركت هواپیمایی ماهان اشاره نمود و اضافه كرد: این اقدام وزارت خارجه آمریكا یك اخطار است. صنعت هوایی نباید از تروریسم سود ببرد.

وزارت خزانه داری آمریكا روز گذشته (شنبه) هم تحریم هایی ضد شركت هواپیمایی تایلندی مای و شركت گردشگری ماهان مستقر در مالزی وضع كرد.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریكا 18 اردیبهشت با صدور فرمانی دستور خروج آمریكا از برجام را صادر كرد و متعاقب این اقدام، وزارت خزانه داری دو فرجه 90 روزه و 180 روزه برای خروج شركت های خارجی از ایران و بازگشت دو مرحله ای تحریم های ضد ایرانی واشنگتن تعیین نمود.
اروپا در واكنش به این اقدام آمریكا اعلام نمود كه تمهیداتی را همچون تشویق و ترغیب سرمایه گذاری شركت های كوچك و متوسط و تسهیل روابط مالی و بانكی طرف های تجاری ایران را در نظر خواهد گرفت.
گفتنی است كه با خروج آمریكا از برجام، برنامه فروش ده ها هواپیمای مسافربری بویینگ و ایرباس به ایران مسكوت مانده است.
محمود جواد ظریف وزیر امور خارجه هم اخیرا مذاكره با آمریكا را «اتلاف وقت» دانست و تصریح كرد تا زمانی كه واشنگتن از تصمیم خود در خصوص خروج از برجام عقب نشینی نكند، تهران با ایالات متحده در مورد نقش ایران در منطقه خاورمیانه مذاكره نخواهد كرد.
وی توضیح داد: ایران تنها زمانی مذاكره در مورد دیگر موضوعات را بررسی می كند كه اتحادیه اروپا اجرای توافق را تضمین كند.
52311

1397/06/25
14:26:37
5.0 / 5
4774
تگهای خبر: سرمایه , شهروندان , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین