لشگركشی سنگین نظامی تركیه به ادلب

لشگركشی سنگین نظامی تركیه به ادلب خشكشوئی آنلاین: وب سایت خبر 7 تركیه اعلام نمود كه ستاد كل نیروهای مسلح تركیه بار دیگر تجهیزات نظامی شامل 50 كامیون ادوات جنگی به مناطقی در استان ادلب ارسال كرد.به گزارش ایرنا، در دو هفته اخیر با جدی تر شدن حمله ارتش سوریه برای بازپس گیری شهر ادلب از دست تروریست ها، ارتش تركیه در چند مرحله نیروها و تجهیزات نظامی گسترده به مناطق مرزی در شمال سوریه اعزام كرده است.
بنا به اعلام خبر 7، تجهیزات و ادوات جنگی ارسال شده اخیر از جانب ستاد كل نیروهای مسلح تركیه به پایگاه های دیده بانی این كشور در داخل خاك سوریه، بزرگترین محموله ارسال شده در چند ماه اخیر بوده است.
بنا به اعلام این رسانه، این تجهیزات به پایگاه یازدهم دیده بانی تركیه در روستای اشتابراك در حوالی حسر الشغور ارسال شده است.
بنا به اعلام ستاد كل نیروهای مسلح تركیه، تقویت نیرو در مرزهای بین تركیه و سوریه در ایام اخیر انجام شده و 40 كیلومتر از مرزهای استان كیلیس تا حاتای تركیه تحت پوشش بیشتر قرار گرفته است.
اعزام نیروها و تجهیزات نظامی ارتش تركیه به مرزها در حالی انجام می گردد كه ارتش سوریه برای حمله به آخرین پایگاه مهم تروریست ها در شهر ادلب آماده می گردد و دولت آنكارا مدعی است كه پناهجویان و تروریست های مسلح حاضر در آن منطقه با بروز درگیری، به خاك تركیه پناه خواهند برد.
وب سایت خبر 7 تركیه چند روز پیش هم با انتشار گزارشی هدف از اعزام نیرو و تجهیزات نظامی جدید از جانب ارتش تركیه به مرز را مقابله با نتایج حمله نیروهای ارتش سوریه به مقر تروریست ها در ادلب عنوان نمود و نوشت: نیروهای تركیه در تمامی مرزهای شمالی سوریه به حالت آماده باش در آمده اند.
به نوشته این رسانه، دولت تركیه به خط مرزی ادلب در استان حاتای تركیه نیرو و تجهیزات گسترده اعزام و مستقر كرده و 12 نقطه دیده بانی بوجود آمده در حوالی ادلب و حلب را از نظر نیرو و تجهیزات تقویت كرده است.
به گزارش ایرنا، رسانه های تركیه هدف از استقرار نیروها و تجهیزات نظامی تركیه در مناطق مرزی را جلوگیری از هجوم پناهجویان و مقابله با ورود تروریست ها عنوان می كنند.
تركیه در چند هفته اخیر با اقدامات دیپلماتیك به خصوص با استفاده از رایزنی با روسیه و ایران در صدد بوده است كه مانع حمله ارتش سوریه به ادلب شود.
بر اساس توافق ' آستانه ' میان كشورهای ضامن، تركیه 12 نقطه و مركز نظارت در خاك سوریه شامل 6 مركز در استان ادلب، چهار مركز در استان حلب و 2 مركز در استان حماه بوجود آورده و بر مبنای آن می بایست مخالفان مسلح را از گروه های تروریستی داعش و تحریرالشام (جبهه النصره) جداسازی و با این دو مبارزه كند.
این در حالی است كه ناظران سیاسی تمامی عناصر مسلح وابسته به گروه های جنگجو حاضر در ادلب را تروریست می نامند.
دو هفته پیش تركیه با جدی تر شدن احتمال حمله ارتش سوریه به ادلب، هیأت تحریر الشام (جبهه النصره سابق) را كه بخش زیادی از ادلب را در كنترل خود دارد، در لیست گروه های تروریستی قرار داد تا به تعهدات خود در توافق آستانه عمل كند.
روز جمعه 16 شهریور ماه سومین دور نشست سران ایران، تركیه و روسیه در تهران درباره تحولات سوریه و به خصوص وضعیت ادلب برگزار گردید ولی تحركات دیپلماتیك تركیه در چند روز اخیر نشان داده است كه آنكارا از نتایج این اجلاس چندان راضی نیست.
52311

1397/06/26
14:12:23
5.0 / 5
5077
تگهای خبر: سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین