سكوت تأمل برانگیز ترامپ درباره قتل منتقد سعودی

سكوت تأمل برانگیز ترامپ درباره قتل منتقد سعودی خشكشوئی آنلاین: خبرگزاری صدا و سیما نوشت: روزنامه اینترنتی ­رأی الیوم سكوت مشكوك دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا را در قبال قتل احتمالی جمال خاشقجی منتقد سعودی را در كنسولگری عربستان در استانبول، نشانه هماهنگی احتمالی ترامپ با رژیم سعودی دانست.روزنامه الكترونیكی رأی الیوم در یادداشتی به قلم نزار حسین راشد نوشت: اخبار رسیده حاكی از قتل جمال خاشقجی در كنسولگری عربستان سعودی در استانبول و مثله شدن جسد وی و انتقال آن توسط اعضای یك گروهی كه برای همین منظور استخدام شده بودند، اگر صحّت داشته باشد، به معنای آن است كه ما صرفاً در برابر یك جنایت سازمان یافته بسیار وحشیانه قرار نداریم بلكه در برابر یك اسطوره توحّش قرار داریم كه كودكی را به دامان مادرش باز می گرداند و به دست مادرش او را به قتل می رساند. مادری كه در واقع مادر نیست، هیولائی است كه در زیر نقاب مادر پنهان شده است!

این رویداد یادآور اتفاقی است كه دهه 1970 میلادی قرن گذشته برای ناصرالسعید و محو آثارش روی داد كه همچنان ادامه دارد!
سكوت مشكوك ترامپ درباره ناپدید شدن جمال خاشقجی در كنسولگری سعودی در استانبول حاكی از وجود توطئه ای قبلی یا بعدی است! آیا [اگر این خبر صحت داشته باشد] این اقدام حاصل اشتباه محاسباتی رژیم سعودی درمورد نتایج آن است؟ یا از پیش پشتیبانی یا سكوت آمریكا را درمورد آن تأمین كرده است؟ شاید سكوت ترامپ نشانه مبحث دیگری و به دلیل نوع روابطش با اردوغان باشد.
اما آیا به جهت این مورد باید چهره آمریكا بعنوان كشور حامی دمكراسی و از همه مهمتر جان روزنامه نگاران قربانی شود؟ باید به خاطر داشته باشیم كه خاشقجی برای یكی از روزنامه های آمریكایی كار می كرد!
اگر اوضاع این گونه باشد، نتایج بدی در انتظار آمریكا و سعودی خواهد بود چونكه تركیه در دوران اردوغان اجازه نخواهد داد مبحث خاشقجی به همین سادگی فراموش شود و به هر قیمت ممكن تكلیف این مورد را روشن خواهد نمود چونكه این مسئله به جایگاه و كرامت حكومت تركیه مرتبط می باشد.
احتمالاً عربستان سعودی نمی دانست كه با آتش بازی می كند و با انگشتانی سوخته از این بازی خارج خواهد شد و بازی داخلی با بازی خارجی متفاوت است! شاید سكوت ترامپ هم برای آن است تا آثار این جنایت پاكسازی شود. آیا سكوت ترامپ از خباثت است یا حماقت؟
چه كسی از این بازی پیچیده پیروز خارج خواهد شد؟ آیا جامعه بین المللی و مطبوعات آمریكا اجازه خواهند داد چهره شان شبیه به باندهای جنایتكار نمایش داده شود؟...در وهله نخست به اردوغان امید بسته ایم. امیدواریم مشاوران ترامپ هم او را از خواب غفلت بیدار كنند.
49311

1397/07/15
20:56:44
5.0 / 5
5580
تگهای خبر: سوخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین