لزوم تسریع در ارسال نمونه های تلف شده و مكشوفه جانوران

لزوم تسریع در ارسال نمونه های تلف شده و مكشوفه جانوران خشكشوئی آنلاین: معاون محیط طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست در بخشنامه ای به تمامی ادارات كل محیط زیست استان ها خواهان ارسال نمونه های تلف شده و مكشوفه جانوران در اسرع وقت به دفتر موزه تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیكی سازمان حفاظت محیط زیست شد.به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، در بخشنامه حمید ظهرابی آمده است: «به سبب این بخشنامه تمامی ادارات كل محیط زیست استان ها مكلف هستند نمونه های تلف شده و مكشوفه جانوران را در اسرع وقت به دفتر موزه تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیكی ارسال نمایند.

در این خصوص رعایت موارد ذیل ضروری است:

نمونه های بانك ژن طبق دستورالعملی كه قبلاً طی نامه شماره ۲۴۳۹۲/۹۴ مورخ ۹۴/۱۰/۳ به ادارات كل ابلاغ گردیده (اصول نمونه برداری از حیات وحش) با رعایت استانداردهای لازم و ذكر مشخصات، تهیه و ضمن ارسال تعدادی از نمونه ها به بانك ژن پارالل استان مربوطه، تعدادی باز به ستاد ارسال شود.

در خصوص گونه های جانوری در معرض تهدید ضروری می باشد بلافاصله پس از تلف شدن جانور (كمتر از ۲۴ ساعت) اندام تناسلی آن در فریزر ۸۰- درجه سانتیگراد، یا تانك ازت و یا محلول نرمال سالین انتقال یافته و تحت همان شرایط به بانك ژن سازمان ارسال شود. در صورت انجام نشدن این اقدامات در مدت زمان مذكور، نمونه غیر قابل استفاده خواهد بود.

گاهی اوقات مشاهده شده بخش هایی از نمونه ( سر، پوست و....) جدا و به بعضی از مراكز ارسال میگردد. از این رو تاكید میگردد نمونه لاشه به صورت كامل به منظور تهیه اسكلت و تاكسیدرمی نمونه ارسال شود.

بدیهی است این بخشنامه شامل نمونه هایی كه دارای علائم بیماریهای واگیر هستند (نظیر آنفولانزای فوق حاد پرندگان، شاربن و... ) نمی گردد.»
1397/08/22
18:25:32
5.0 / 5
4759
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین