روشی ساده برای كاهش مصرف پلاستیك در استرالیا

روشی ساده برای كاهش مصرف پلاستیك در استرالیا خشكشوئی آنلاین: جهان هم اكنون با اعتیاد به استفاده از مواد پلاستیكی رو به رو است و همه كشورها برای مقابله با مصرف بیش از حد مواد پلاستیكی تلاش می كنند.به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا به نقل از نیوز، یكی از مهم ترین مشكلات استفاده از مواد پلاستیكی عدم بازیافت و پایداری آنها در طبیعت است كه سبب آلودگی محیط زیست، اقیانوس ها و دریاها شده است و زندگی بشر را تهدید می كند. برمبنای تحقیقات نمایش شده با استفاده از سیاست ها و روش های خاص قادر به ایجاد تغییرات كوچك با نتایج وسیع در زمینه حفاظت از محیط زیست در مقابل آلودگی پلاستیك خواهیم بود.

یكی از سیاست های موفق در این زمینه روش استفاده شده در سوپرماركت های زنجیره ای بزرگ استرالیا است كه طی سه ماه، ۸۰ درصد مصرف پلاستیك را كاهش داده اند.

در تابستان سال جاری خردهفروشان استرالیا كولیس (Coles) و ولورثز (Woolworths) استفاده از كیسه های پلاستیكی را ممنوع كردند كه البته اعتراض های زیادی به همراه داشت و این خرده فروشان متضررهم شدند.

اما فقط چند ماه بعد اعلام گردید این ممنوعیت تغییرات محسوسی در حوزه محیط زیست به وجود آورده است. كارشناسان تخمین زدند با این روش از ورود حدود ۱.۵ میلیارد كیسه به محیط زیست جلوگیری شده است.

در ماه اكتبر، اتحادیه اروپا به قانون ممنوعیت استفاده از كیسه های پلاستیكی یكبار مصرف تا سال ۲۰۲۱ رای مثبت داد و این روش باز تاییدی بر این قانون خواهد بود چون با ممنوعیت فروش كیسه های پلاستیكی طی سه ماه در استرالیا تغییرات زیادی به وجود آمد.

دیوید استوت - از كارشناسان این حوزه - اظهار داشت: هر فردی كه كالا را در یك كیسه پلاستیكی حمل می كند باید بداند كه مسئولیتی در زمینه پاكیزگی محیط زیست برعهده خواهد داشت. پس آگاهی نسبت به آنچه استفاده می نماییم حائز اهمیت می باشد.1397/09/12
14:08:05
5.0 / 5
4908
تگهای خبر: آلودگی , كالا , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین