معاون وزیر كشور در مراسم كلنگ زنی متروی اسلامشهر:

بهره برداری از ۲۹۵ كیلومتر خطوط مترو از دستاورهای مهم مدیریت شهری است

بهره برداری از ۲۹۵ كیلومتر خطوط مترو از دستاورهای مهم مدیریت شهری است خشكشوئی آنلاین: معاون عمرانی وزیر كشور در مراسم كلنگ زنی متروی اسلامشهر اظهار داشت: بهره برداری از ۲۹۵ كیلومتر خطوط مترو در تهران و چهار كلانشهراز دستاوردهای مهم مدیریت شهری سپس انقلاب است.به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا مهدی جمالی نژاد امروز در مراسم به زمین زدن كلنگ متروی اسلامشهر با اشاره به بهره برداری از ۲۹۵ كیلومتر خطوط حمل و نقل ریلی در تهران و چهار كلانشهر مشهد، شیراز، اصفهان و تبریز طی دو دهه گذشته اظهار داشت: توسعه خطوط حمل ونقل ریلی و بومی سازی بخش های زیادی از راه اندازی مترو همچون دستاوردهای مهم كشور در عرصه مدیریت شهری سپس پیروزی انقلاب است.

ایشان سپس اظهاركرد: الان در پایتخت ۲۰۵ كیلومتر خطوط مترو با ۱۰۹ ایستگاه و ۱۴۳۸ واگن در حال خدمت رسانی است و سالانه ۷۳۰ میلیون سفر در تهران با مترو صورت می گیرد.

جمالی نژاد افزود: الان ۱۰۶ كیلومتر خطوط مترو در پایتخت در حال ساخت است و پیش بینی میگردد در صورت اتمام تا اختتام طرح - كه سال ۱۴۰۲ است - منجر به افزایش تعداد ۵۱۳ میلون سفر در سال خواهد شد و در نتیجه پیش بینی میگردد تعداد كل سفرهای سالانه مترویی در پایتخت درانتها طرح به ۱۲۴۳ میلیون سفر افزایش یابد.

وی ادامه داد: پیش بینی میگردد در صورت بهره برداری از ۲۸۹ كیلومتر خط مترویی در دست ساخت در كلانشهرها تا آخر سال ۱۴۰۲ جمع خطوط مترویی در دست بهره برداری به ۵۸۴ كیلومتر افزایش یابد و تعداد سفرهای سالیانه از راه مترو به ۲۳۳۷ میلیون سفرافزایش یابد.

جمالی نژاد همین طور با اشاره به اینكه نظام شهری ما بیمار و توسعه شهری ما نامتوازن است، اظهار داشت: مهاجرت از روستاها و شهرهای كوچك به سمت شهرهای بزرگ و از آنجا به سمت كلانشهرها موجب عدم توازن شده و این پدیده موجب بروز برخی مشكلات در شهرهای حاشیه ای كلانشهرها و پایتخت نظیر اسلامشهر شده است.

وی ادامه داد: سندروم كلان شهری از مشكلات مهاجرپذیری شهرهای بزرگ است كه به صورت آهن ربایی جمعیت شهرهای كوچك را جذب می كند و تهران بعنوان یكی از بزرگترین كلان شهرهای دنیا از مشكلات این چنینی بی نصیب نبوده است و اگر با این شیب تند مهاجرت شهروندان از شهرهای كوچك به كلانشهرها روبه رو باشیم در آینده نه چندان دور روستاها و شهرهای كوچك خالی از سكنه می شوند و لزوم دارد كه تمامی مسئولان در دولت و مجلس به ابعاد مختلف این مباحث به طور ویژه توجه نمایند.

رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور با اشاره به اینكه در این راستا برنامه ریزی برای احداث یك نظام حمل و نقلی سریع از عواملی است كه می تواند بخش هایی از مشكلات را رفع كند، اظهار داشت: یكی از مهمترین موضوعات در حوزه حمل و نقل ریلی، اتصال خطوط مترویی درون شهری و حومه ای به لحاظ اهمیت و جابجایی سفرهای روزانه بین شهر مادر و شهرهای اقماری و حومه ای است.

وی با اشاره به اینكه اتصال خطوط حومه ای با شبكه حمل و نقل عمومی شهر به لحاظ كاهش ترافیك جاده ها، كاهش تصادفات و افزایش حجم سفرهای بین شهر مادر و شهرهای حومه ای و كاهش آلودگی هوای كلانشهرها موثر است، ابراز امیدواری كرد: با همكاری و همفكری تمامی مسئولان در مجلس شورای اسلامی، دولت، وزارت كشور، استانداری تهران و شهرداری و شورای شهر و فرمانداری اسلام شهر و قرارگاه خاتم الانبیا راه اندازی خط مترو و اتصال شهرستان اسلامشهر به مجموعه مترو تهران كه از مهم ترین مطالبات مردم این شهر است در زمان مقرر افتتاح شود.

جمالی نژاد اشاره كرد: تجربه به ما نشان داده كه همدلی، همگرایی و هم افزایی مسئولان نوید عمران، آبادانی، توسعه و روزهای خوب شهر و شهروندان در آینده را می دهد و ما در وزارت كشور، سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور و شورای عالی هماهنگی ترافیك شهرهای كشور آماده همه گونه همكاری، همفكری و كمك به پیشرفت پروژه متروی اسلام شهر هستیم.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر كشور همین طور با اشاره به اینكه طی چهل سالی كه از عمر انقلاب می گذرد، اقدامات و فعالیت های خوبی در عرصه مدیریت شهری و روستایی توسط شهرداری ها و دهیاری ها انجام شده است، اظهار داشت: دستاوردهای عمده شهرداری ها و دهیاری های سراسر كشور طی چهل سالی كه از عمر انقلاب می گذرد، در چارچوب نمایشگاه مدیریت شهری و روستایی در ایام اول تا سوم اسفندماه امسال در بندرعباس به نمایش گذاشته میگردد.

وی با اشاره به لزوم اطلاع رسانی درباب دستاوردهای عمده در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی اظهاركرد: این نمایشگاه فرصتی است كه شهرداری های سراسر كشور ظرفیت ها، قابلیت ها و پروژه های ۴۰ ساله خود وطرح ها و برنامه های آتی كه مقرر است اجرا شود را به نمایش عمومی بگذارند.

شایان ذكر است مراسم به زمین زده شدن كلنگ مترو اسلامشهر بامداد امروی با حضور محمدرضا عارف - رییس مجمع نمایندگان استان تهران و تعدادی از نمایندگان حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس درمجلس شورای اسلامی، جمالی نژاد - معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر كشور، محسنی بندپی - استاندار تهران، محمدخانی - فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا و تعدادی از مسئولان استان و اسلامشهر به زمین زده شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور، پروژه مترو اسلامشهر، كه مجری آن شهرداری این شهر است، در امتداد خط ۳مترو تهران راه اندازی میگردد و طول آن ۱۵ كیلومتر است و ۵ ایستگاه برای آن در نظر گرفته شده و عملیات فاز نخست آن از ایستگاه آزادگان متروی تهران آغاز میگردد.
1397/10/22
15:46:45
5.0 / 5
5037
تگهای خبر: آب , آلودگی , تصادف , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین