تصویب چهار ماده از برنامه 5 ساله سوم شهر تهران

تصویب چهار ماده از برنامه 5 ساله سوم شهر تهران خشكشوئی آنلاین: اعضای شورای اسلامی شهر تهران امروز در جریان بررسی جزئیات برنامه 5 ساله سوم شهرداری تهران چهار ماده دیگر این برنامه را سپس بحث و بررسی به تصویب رسانند.به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، اعضای شورای اسلامی شهر تهران در جلسه علنی امروز این شورا در ادامه بررسی جزئیات برنامه سوم توسعه شهر تهران ماده سوم این برنامه كه شهرداری تهران را موظف كرده نسبت به ایجاد فرآیند دسترسی به نظام مدیریت هماهنگ شهری در سال نخست برنامه و تدوین ساز و كارهای لازم جهت تحقق آن در طول اجرای برنامه اقدام نمایند، بررسی كردند. میرلوحی یكی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران بعنوان مخالف، پیشنهاد حذف این ماده را عنوان نمود.

وی اضافه كرد: شهرداری موظف است كه نسبت به ایجاد فرآیند نظام هماهنگ مدیریت شهری اقدام نماید و به صورت طبیعی باید این كار را انجام دهد پس وجود این ماده تنها تعدد مواد برنامه را سبب میگردد.

در ادامه فراهانی یكی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر تهران بعنوان موافق ماده سوم برنامه 5 ساله سوم اظهار داشت: مدیریت یكپارچه شهری مسئله مهمی است كه تهران به سبب عدم وجود آن هزینه های زیادی را پرداخت می كند و مشكلات جدی تهران وابسته به این مساله است. در سایر كلان شهرهای دنیا وجود این نظام توانسته خیلی از مشكلات شهری را حل و فصل كند؛ پس لازم است امروز این نظام یكپارچه محقق نشده شهرداری نسبت به هماهنگی با دستگاه های زیربط در امتداد نظام هماهنگی حركت نماید.

در ادامه علی اعطا سخنگوی شورای شهر تهران در مخالفت با ماده سوم برنامه 5 ساله سوم اضافه كرد: نظام هماهنگی مدیریت شهری چیزی به ما اضافه نمی كند و صرفا عبارات جدیدی به مدیریت شهری اضافه می كند و حاصلی ندارد. به صورت طبیعی شهرداری باید به سمت هماهنگی با سایر دستگاه ها و ارگانهای ذیربط حركت نماید.

در ادامه این جسله الهام فخاری بعنوان یكی دیگر از موافقین ماده سوم برنامه 5 ساله سوم شهر تهران، اظهار نمود: درباب حذف این ماده مخالف هستم چونكه لازم است نقش شهرداری تهران بعنوان نهاد اصلی در احكام برنامه یاد شده قرار گیرد در امتداد این ماده شهرداری تهران مكلف میگردد كه برای گفتمان مدیریت شهری اقدام نماید.

به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، اعضای شورای اسلامی شهر تهران در نهایت با 15 رأی مخالف، حذف ماده سوم را از دستور كار خارج كردند و در رأی گیری دیگری با 16 رأی موافق و سه رأی مخالف این ماده را به تصویب رساندند.

در ادامه جلسه امروز شورای اسلامی شهر تهران، ماده چهارم برنامه 5 ساله سوم جهت بررسی در دستور كار اعضای شورای شهر تهران قرار گرفت كه این ماده شهرداری تهران را موظف می كند به منظور توسعه همكاری ها و ارتقای جایگاه بین المللی شهر، سند راهبری دیپلماسی و سند برند شهری را در 6 ماه نخست برنامه تدوین و جهت تفویض به شورا ارائه نماید. نهایتا اعضای شورای اسلامی شهر تهران سپس بررسی با 19 رأی موافق و2 رأی مخالف، این ماده را به تصویب رساندند.

به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، در ادامه این جلسه ماده پنجم برنامه 5 ساله سوم در دستور كار قرار گرفت كه این ماده شهرداری تهران را موظف می كند با رویكرد تقویت نقش تولی گری و كاهش تصدی گری و متناسب با نسبت كوچك سازی، واحدهای ذیربط سند نظام مشاركت و برون سپاری و واسپاری وظایف فعالیتها وپروژه ها را در سال اول برنامه نمایش و آنرا به تصویب شورای شهر برساند كه اعضای شورای اسلامی شهر تهران نهایتا با 21 رأی موافق این ماده را به تصویب رساندند.

همچنین ماده ششم این برنامه كه شهرداری تهران را موظف می كند به منظور ارتقای سرمایه اجتماعی و اعتماد شهروندان به نهاد مدیریت شهرداری ضمن اتصال به سامانه ملی گردش آزاد اطلاعات، كلیات معاملات وفرآیندها و تراكنشها وتصمیم های امتیاز آور را به صورت شفاف اطلاع رسانی كند.

اعضای شورای شهر تهران این ماده را باز با 21 رأی موافق به تصویب رساندند.
1397/10/23
13:46:21
5.0 / 5
5013
تگهای خبر: پارچه , توسعه , دستگاه , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین