آمار قربانیان عمل های جراحی بیشتر از مالاریا و سل است

آمار قربانیان عمل های جراحی بیشتر از مالاریا و سل است خشكشوئی آنلاین: نتایج یك بررسی نشان می دهد: در سطح جهان آمار قربانیان عمل های جراحی بیشتر از بیماری مالاریا و ویروس HIV است.به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، هر ساله در سراسر جهان حدود ۴.۲ میلیون نفر در مدت ۳۰ روز بعد از عمل جراحی جان خویش را از دست می دهند كه بیشتر از آمار قربانیان مالاریا، سل و ویروس HIV است.

یافته ها از آن حكایت می كند ۷.۷ درصد از تمامی موارد مرگ و میر در جهان در مدت یك ماه بعد از انجام عمل جراحی اتفاق می افتد كه این رقم بیشتر از دیگر عوامل مرگ و میر غیر از سكته مغزی و بیماری ایسكمیك قلبی است.

هر سال حدود ۳۱۳ میلیون عمل جراحی در جهان انجام می شود اما اطلاعات كافی در مورد كیفیت عمل های جراحی وجود ندارد. در این بررسی جدید با استفاده از اطلاعات موجود و میزان مرگ و میر ناشی از عمل های جراحی این مورد مورد مطالعه قرار گرفته است.

محققان انگلیسی اظهاركردند: از میان ۴.۲ میلیون بیماری كه در مدت یك ماه بعد از انجام جراحی جان خویش را از دست می دهند نیمی از آنان از كشورهایی با میزان درآمد پایین و متوسط بوده اند.

به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از هلث دی نیوز، به قول محققان باآنكه تمامی موارد مرگ و میر بعد از انجام عمل های جراحی قابل پیشگیری نیست اما با سرمایه گذاری بیشتر، آموزش كادر درمان و بهبود كیفیت تجهیزات پزشكی و بیمارستانی می توان از خیلی از آنها پیشگیری كرد.
1397/11/20
19:10:26
5.0 / 5
4961
تگهای خبر: آموزش , بیماری , درمان , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین