مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی اظهار كرد:

لزوم مطالبه گری شهروندان در حوزه ایمنی

لزوم مطالبه گری شهروندان در حوزه ایمنی به گزارش خشكشوئی آنلاین مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به اینكه این سوال مطرح است كه ما چگونه می توانیم مشاركت مردم را در مقوله ایمن سازی افزایش دهیم اظهار داشت: اگر مردم بتوانند در مقوله ایمنی مطالبه گری كنند، برای مثال ایمنی یك ساختمان را از سازنده آن و... مطالبه كنند و به الگویی برای زندگیشان تبدیل گردد در بحث ایمنی بسیار پیشرفت خواهیم داشت.


به گزارش خشكشوئی آنلاین به نقل از ایسنا، مهدی داوری در اختتامیه چهارمین همایش ملی و نخستین همایش بین المللی ایمنی شهری و آتش نشانی كه عصر امروز در هتل المپیك برگزار گردید اظهار نمود: توجه به مقوله ایمنی و پیشگیری حوادث یكی از مهمترین مسائلی است كه باید در كشور به آن دقت كنیم و نیاز به توسعه سخت افزاری و نرم افزاری این مورد بسیار اهمیت دارد و شاید توجه سخت افزاری به این مسئله همواره راحت تر اتفاق می افتاد.
وی افزود: با عنایت به اینكه این مسئله مورد توجه مدیریت اجرایی كشور هم هست و آن چیزی كه در آتش نشانی تهران اتفاق افتاده در چند وقت اخیر واقعا قابل ملاحظه بوده است، آتش نشانی توانسته گام های بلندی را در توسعه ایستگاه ها، تجهیزات و آموزش پرسنلش بردارد و بطور قطع این توسعه همواره لازم و نیاز خواهد بود تا به حد مطلوب برسیم. هرچند من معتقدم كه به روز رسانی تجهیزات و آموزش های آتش نشانی مسئله ای نیست كه با یك پروژه به اتمام برسد چون شرایط زندگی هر روز متفاوت می شود و سرعت تغییرات در شهرها بسیار زیاد است.
وی با اشاره به اینكه یكی از وظایف آتش نشانی ها بعنوان یكی از متولیان اصلی مبحث ایمنی و پیشگیری، توجه به ارتقاء سطح دانش آنها در سازمان ها است اظهار داشت: ما باید بدانیم یكی از طریق های پیشگیری از حوادث، افزایش سطح دانایی است و این توجه در تمام آتش نشانی ها احساس می شود. اما از طرفی جلب توجه محافل عملی هم به مبحث ایمنی و آتش نشانی یكی از موضوعاتی است كه باید به آن اهمیت بدهیم و یكی از اهداف ما از این همایش ها هم در حقیقت تبادل همین دست یافته ها و تجربه ها و تخصص ها است تا بتوان از ظرفیت هایی كه در كشور وجود دارد استفاده نمود.
وی ادامه داد: هم افزایی میان سازمان های تخصصی مثل رابطه سازمان آتش نشانی با سازمان مدیریت بحران و.. رابطه بسیار خوبی است و ما می دانیم در سایه این هم افزایی است كه می توانیم گام های خوبی را برای ایمنی شهرمان برداریم.
وی با اشاره به اینكه یكی از چالش های ما، ساختمان هایی هستند كه مشكلات ایمنی دارند و آتش نشانی باید بتواند با اصلاح آیین نامه ها و ضوابط، گام ها را آسان تر كند و ساختمان ها راحت تر بتوانند به سمت ایمن تر شدن بروند اظهار داشت: همراه بودن مردم بحث اصلی است و این سوال مطرح است كه ما چگونه می توانیم مشاركت مردم را در مقوله ایمن سازی افزایش دهیم چونكه اگر مردم بتوانند در مقوله ایمنی مطالبه گری كنند، برای مثال ایمنی یك ساختمان را از سازنده آن مطالبه كنند و به الگویی برای زندگیشان تبدیل گردد در بحث ایمنی بسیار پیشرفت خواهیم داشت.
وی با اشاره به اینكه زمان طلایی فرار نسبت به سال های گذشته از ۱۷دقیقه به دو دقیقه رسیده است اظهار داشت: راه های فرار و خروج اضطراری یكی از مهم ترین وسایلی است كه باید به آن توجه كرد و با عنایت به ساختار ساختمان های ۴۰ سال گذشته، فرصت فرار ۱۷دقیقه بود اما هم اكنون دو دقیقه شده است پس متوجه می شویم كه توجه به ایمنی ساختمان چقدر مهم می باشد.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اضافه كرد: حتی دسترسی آتش نشانان به ساختمان ها هم تضمینی برای ایمنی نیست در تمام دنیا بطور قطع معابر و ساختمان هایی وجود دارد كه دسترسی به آنها امكان پذیر نیست اما توجه به ایمنی ساختمان كه باید با محاسبات دقیق صورت گیرد می تواند صدمات و خسارات را كم كند.1397/12/07
19:36:42
5.0 / 5
5204
تگهای خبر: آموزش , توسعه , خدمات , شهردار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
خشک شوئی آنلاین

laundrybox.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خشكشوئی آنلاین محفوظ است

خشكشوئی آنلاین

سفارش خشکشویی آنلاین